Zestresowani pracownicy generują dodatkowy koszt 2000 USD rocznie poniesiony na opiekę zdrowotną. W przypadku firm może to szybko wynieść miliony dolarów rocznie na opłaty związane ze stresem. W Stanach Zjednoczonych konsekwencje chorób związanych ze stresem, takich jak depresja i choroby serca, kosztują firmy około 200-300 miliardów dolarów rocznie z powodu utraty produktywności.

Przedłużający się stres jest jak podatek nałożony na organizację — płacony przez utratę produktywności i zwiększone koszty opieki zdrowotnej.

Zestresowani pracownicy są zwykle zmęczeni, podatni na błędy i częściej biorą wolne. Co najważniejsze, zestresowani pracownicy generują koszty opieki zdrowotnej dwa razy większe niż inni pracownicy.

Firma z branży opieki zdrowotnej Aetna przeprowadziła badanie z Duke’iem, aby określić ROI dla treningów mindfulness. Aetna szacuje, że sam wzrost wydajności wyniósł 3000 USD na pracownika, co stanowi jeden do jednego zwrotu z inwestycji.

Organizacje, które wprowadzają programy uważności, osiągają nawet 200-procentowy zwrot z inwestycji.

Ponieważ szczęśliwi pracownicy są bardziej produktywni niż nieszczęśliwi — co najmniej 12% bardziej wydajni — uważni pracownicy poprawiają wynik finansowy. Podobnie inne badanie wykazało, że szczęśliwsi sprzedawcy sprzedali o 37% więcej niż ich nieszczęśliwi koledzy.

Badanie Gallupa wykazało, że firmy z zaangażowanymi pracownikami osiągają lepsze wyniki niż te bez nich o ponad 200%. Nauka medytacji mindfulness zwiększa zarówno zaangażowanie, jak i morale.

„Jeśli po prostu usiądziesz i będziesz obserwować, zobaczysz, jak niespokojny jest twój umysł. Jeśli spróbujesz go uspokoić, tylko pogorszysz sytuację, ale z biegiem czasu uspokaja się, a kiedy to robi, jest miejsce na słyszenie bardziej subtelnych rzeczy. To wtedy zaczyna rozkwitać twoja intuicja i zaczynasz widzieć wyraźniej i być bardzie w teraźniejszości.

– Steve Jobs

OSTATNIE WPISY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI