Dlaczego warto sięgnąć Po
Mindfulness
dla Firm

om_33
Chociaż medytacja uważności była inspirowana praktykami buddyjskimi, dziś jest dostępna jako całkowicie świecka praktyka. Uważność trwa w świecie biznesu, od Wall Street po Dolinę Krzemową. Współczesna nauka pokazuje, że praktykując różne techniki medytacji możliwe jest zwiększenie jasności umysłu i równowagi, zwiększenie koncentracji i samoświadomości. Ponadto czołowi liderzy biznesu, w tym Google, Apple, Facebook, Twitter, eBay, Intel, Nike, LinkedIn, General Mills i inni, tworzą świadome kultury korporacyjne, wypełniając organizacje uważnymi liderami i menedżerami. Treningi mindfulness są sprawdzonym i skutecznym sposobem wspierania rozwoju na szeroką skalę.

znasz problemy
swoich pracowników?

om_33

izolacja, samotność, brak ruchu, wirusy, lęk, stres, ból, depresja, gniew, złość, nienawiść, smutek, przytłoczenie, uzależnienia, apatia, niepokój, bezsenność, rozdrażnienie, zmęczenie, nadciśnienie, choroby psychosomatyczne, ataki paniki, brak energii, problemy z pamięcią, złe samopoczucie…

czy wiesz że…

om_33
70% chorób jest związanych ze stresem / stres pracownika zwiększa o 200%-300% koszty zwolnień chorobowych / 72% pracowników czuje się zestresowanych / 67% pracowników rozważa zmianę pracy / 85% skarży się, że praca wkracza w ich życie prywatne / 42% cierpi na zaburzenia snu*.
To wszystko
wpływa na Twoją firmę
om_33

problemy z komunikacją, zwolnienia chorobowe, obniżona wydajność, niedotrzymane terminy, konflikty i kłótnie, redukcje etatów, cięcia kosztów, problemy z koncentracją, przeszacowane lub niedoszacowane wyceny, brak motywacji, brak kreatywności, absencje…

Mamy rozwiązanie!
proponujemy
om_33

 szkolenia wyjazdowe / odosobnienia / joga online

warsztaty medytacyjne / spotkania medytacyjne / kursy online

Praktyka uważności to 
liczne benefity

om_33
redukcja bezsenności u 50% badanych / redukcja zaburzeń stresowych u 70% / redukcja niepokoju u 60% / redukcja bólu pleców u 30% / obniżenie ciśnienia krwi u 80% / poprawa witalności u 60% / poprawa pamięci i koncentracji u 50% / redukcja agresji u 57% / obniżenie poziomu depresji u 30% / poprawa kreatywności u 93%

Poznaj wpływ mindfulness
na firmę

om_33

Badania na Harvardzie wykazały, że medytacja może mieć trwalszy wpływ na zmniejszenie poziomu stresu niż wakacje. „Po kilku miesiącach poziom stresu urlopowiczów powrócił do wartości wyjściowych, podczas gdy obniżony poziom stresu medytujących utrzymywał się”.

W badaniach przeprowadzonych przez Paula Mindę z Uniwersytetu Western Ontario wykazano, że uczestnicy programu medytacji doświadczyli 32% zmniejszenia stresu, 30% zmniejszenia lęku i 29% spadku depresji.

W badaniach Headspace wykazano, że 10 dni praktyki medytacji może zmniejszyć stres o 14% i drażliwość o 27%. Wykazano także, że trzy tygodnie praktyki zwiększyły współczucie o 23% i zmniejszyły agresję o 57%.

W badaniu z Detroit przyjrzano się, jak medytacja poprawia produktywność w miejscu pracy. Stwierdzono, że absencja spadła o 85%, wydajność wzrosła o 120%, a obrażenia spadły o 70%.

PlosOne.org opublikował badanie, w którym przeanalizowano 24 artykuły zawierające powiązane badania uważności na przestrzeni czasu. Wyniki wykazały, że te praktyki były najbardziej skuteczne w zmniejszaniu wyczerpania emocjonalnego, stresu, niepokoju psychicznego, depresji, lęku i stresu zawodowego.

Stanford University School of Medicine przeprowadził badanie, które pokazuje, że medytacja może prowadzić do 30% zmniejszenia dolegliwości związanych ze stresem, które często prowadzą do poważnych chorób.

Dołącz do liderów 
uważnego biznesu
Zapraszamy na warsztaty:
„Wprowadzenie do Mindfulness”

skontaktuj się
z nami

om_33