warsztaty
tematyczne

Prowadzimy tematyczne warsztaty dla grup zorganizowanych (listę tematów znajdziesz poniżej), oraz cykliczne spotkania warsztatowe - zobacz ofertę klikając TUTAJ.

dla wszystkich

Warsztaty prowadzimy online lub u klienta. W języku polskim lub angielskim. Dla grup nawet do 500 osób.

dopasuj termin

Warsztaty mogą być jednorazowym spotkaniem, przyjąć formę cyklu lub wyjazdową.

om_33

wybrane tematy

“Spotkaj Siebie”
medytacja krok po kroku

Czym są myśli, emocje, uczucia? Jakie są przyczyny powstawania mentalnego napięcia? W jaki sposób uwaga prowadzi do ciszy? Co to jest obiekt medytacyjny i czym jest medytacyjna świadomość? Nasz warsztat "Medytacja krok po kroku" stopniowo wprowadzi Cię w tajniki bycia obecnym.

“Szczęście jest bliżej”
czego brakuje nam do szczęścia?

Czym jest szczęście i od czego zależy ten pozornie nieuchwytny stan umysłu? Czym są reakcje “odpychania i przyciągania”? Czy istnieje recepta na szczęście, a jeżeli tak, to jak ją wdrożyć w życie? Na warsztatach "Szczęście jest bliżej" odkryjesz, że szczęście jest Twoim naturalnym stanem i zrozumiesz w jaki sposób się na nie otworzyć.

“Jesteś Światem”
jak medytować w kawiarni i innych głośnych miejscach.

Czym jest, a czym nie jest praktyka medytacyjna? W jaki sposób stać się świadomym świadomości? Dlaczego w zatłoczonych miejscach medytuje się najlepiej? Czy istnieje różnica pomiędzy Tobą a Przestrzenią? Podczas naszych spotkań z cyklu "Jesteś Światem" zrozumiesz, że kawa smakuje lepiej z dwoma łyżeczkami spokoju oraz kropelą medytacyjnego odlotu.

“Oddychaj spokojem”
jak myśl rodzi emocje

Dlaczego, nawet w sytuacjach komfortowych i bezpiecznych, doświadczamy napięcia psychicznego? Kiedy myśl i emocje zaczynają obracać się przeciwko nam samym? Czym jest horror człowieka na kanapie i nieustająca walka z hologramami? Podczas warsztatów "Oddychaj spokojem" zrozumiesz jak rodzi się stres i poznasz medytacyjne sposoby jego ujarzmiania.

“Nie mogę medytować”
ciągle coś stoi mi na drodze

Dlaczego, pomimo wielu prób nadal nie mogę medytować? Dlaczego medytacja to NIE jest stan w którym nie rodzą się myśli? Czym jest medytacyjna alchemia i w jaki sposób obrócić przeszkodę medytacyjną w korzyść?

om_33

szczęście...

każde spotkanie to

om_33

teoria

W sposób uporządkowany i zorganizowany wprowadzimy Cię w świat medytacji omawiając wybrane zagadnienia.

praktyka

Szczególną uwagę przywiązujemy do ćwiczeń praktycznych. Podczas każdego spotkania odbywa się medytacja prowadzona umożliwiająca "ucieleśnienie" poznanej teorii.

dyskusja

W trakcie warsztatów tworzymy bezpieczną przestrzeń, w której uczestnicy mogą zadawać pytania i omawiać aspekty swojej praktyki.

materiały

Podczas spotkań wymieniamy się także poleceniami na temat książek, filmów, wywiadów itp.

...rodzi się w ciszy

Poznaj nasze podejście,    przeczytaj artykuł: „po uwadze do świadomości”
om_33
girl-1-23

medytują
z nami

om_33

Miałam wielką przyjemność uczestniczyć w warsztatach medytacji prowadzonych przez Tomka Lipowskiego. Szczególnie utkwiła mi w pamięci medytacja chodzona, do tej pory, kiedy spaceruję staram się stosować techniki wyćwiczone w czasie warsztatów. Dzięki czemu lepiej widzę, a nie tylko patrzę na otaczający świat:) Jeśli ktoś chciałby poznać teorię i praktyki Mindfulness, uspokoić umysł, otworzyć się na to co nas otacza tu i teraz – gorąco polecam uczestnictwo w kursach Globventure:)

I think that the workshop was really well-organised. The lecturer was prepared and professional – first he gave us an overall on the topic of mindfulness and then he introduced a mindfulness/meditation session. The trainer also asked if there is any non-Polish speaker so that he should use switch to English (there was none). Also at the end he conducted a very informative Q&A session when the participants could ask questions. There were few questions about the idea of mindfulness and useful applications/YouTube tutorials, techniques. I think this is a great event with a huge potential and for sure I will take part in coming sessions 🙂

The first meeting was a great start! I enjoyed the calm, structured way of explaining the topics. It was easy for me to follow both the introduction and the meditation session led by the tutor even though I have no prior knowledge of related topics. I’m looking forward to learning more about mindfulness and meditation in our future meetings!

kim
jesteśmy?

Tomek Lipowski

trener mindfulness

Doświadczenie zdobywane w biznesie (zobacz profil na LinkedIn) połączył z codzienną praktyką medytacji Mindfulness i Sarangati jogi. Medytację studiował wśród buddyjskich mnichów w świątyni Wat Tam Wua w Tajlandii. Od tego czasu każdy dzień to dla niego świadoma praca z umysłem, myślami, emocjami czy intencjami. W swojej praktyce eksplorował liczne tradycje jogiczne, jednak fundamenty stanowią dla niego buddyzm therawadyjski, hinduizm i stoicyzm. Zdobyte na własnej głowie i sercu doświadczenie przekazuje w sposób prosty i zrozumiały. Przez ostatnie lata prowadził zajęcia mindfulness dla firm, osób indywidualnych oraz dzieci, pracując z umysłami w różnych zakątkach świata. Wolny czas spędza na medytacji chodzonej pokonując samotnie setki kilometrów lub organizując odosobnienia. Zdrowy Umysł to projekt w który przekształciła się jego wcześniejsza inicjatywa – GlobVenture.

Marcin Wozich

nauczyciel jogi i medytacji

Na ścieżce medytacji od blisko dwóch dekad, ponad 16 lat temu wyjechał z Europy, aby pogłębiać swoją praktykę medytacji. Ten czas spędził w Azji (głównie Tajlandii, Indiach, Nepalu) oraz Australii. Pobyt w Azji dał mu szansę na bliższe zapoznanie się z tradycjami kontemplacyjnymi buddyzmu i hinduizmu (Theravada, Wadżrajana, Adwajtawedanta, Śiwaizm Kaszmirski). Saranagati Joga (joga oparta na aktywacji głębokiej intuicji) stała się jego życiem. Marcin to człowiek wielu pasji i talentów, który z czystym sercem rozwija świadomość podczas wielogodzinnej codziennej praktyki. Podczas jego warsztatów mamy dostęp do wieloletniego doświadczenia i wiedzy pozyskiwanej od joginów na całym świecie. Tym doświadczeniem zawsze chętnie się z nami dzieli. Jeżeli interesuje Cię jego podejście do medytacji odwiedź jego blog  CafeSamadhi. Jeżeli zastanawiasz się czym jest Saranagati Yoga zobacz stronę SaranagatiYoga.com.

WHALE
boat-24-24
dot-orange-14

...pokochaj swój Umysł

skontaktuj się
z nami